Testosterontr fıstık ezmesi; tuz, şeker, koruyucu içermeyen tamamen doğal ve testosteron destekleyici içeriklerden oluşan bir karışımdır.

Ürün İçeriği:

Yer fıstığı:

 

Yer fıstığı, özellikle erkekler için libido güçlendiricilerdendir, çünkü zengin bir doğal L-arginin kaynağıdır. Bu amino asit, kan damarlarını rahatlatarak erkeklerde cinsel fonksiyonu iyileştirmeye yardımcı olur.Çalışmalar, l-argininin, kan damarları üzerindeki bu etkisi nedeniyle sertleşme sorunlarına yardımcı olabileceğini de bulmuştur.

Vitaminler ve mineraller

Yerfıstığı, çeşitli vitamin ve minerallerin mükemmel bir kaynağıdır.

Aşağıdaki vitaminler ve mineraller yer fıstığında özellikle yüksek miktarda bulunur

Biyotin: Yerfıstığı, en zengin biyotin kaynaklarından biridir.
Bakır: Bakır eksikliğinin kalp sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olabilir .
Niasin: Ayrıca B3 vitamini olarak da bilinir, niasin vücutta çeşitli önemli fonksiyonlara sahiptir. Niasin azalmış kalp hastalığı riski ile ilişkilendirilmiştir.Ayrıca ereksiyon için en önemli vitaminler arasında olduğundan bahsetmiştik.
Folat: B9 vitamini veya folik asit olarak da bilinen folat birçok önemli fonksiyona sahiptir yükselen homosistein seviyelerini düşürmede etkilidir.Yüksek homosistein kalp hastalığına ve ereksiyon bozukluklarına neden olabilir.
Manganez: İçme suyunda ve çoğu yiyecekte bulunan eser element.
E Vitamini: Genellikle yağlı yiyeceklerde yüksek miktarda bulunan güçlü bir antioksidandır.Testosteron üretimi için önemlidir.
Thiamin: B-vitaminlerinden biri, B1 vitamini olarak da bilinir. Vücudun hücrelerinin karbonhidratı enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur ve kalbin, kasların ve sinir sisteminin çalışması için gereklidir.
Fosfor: Yerfıstığı, vücut dokularının büyümesinde ve korunmasında önemli rol oynayan bir mineral olan iyi bir fosfor kaynağıdır.
Magnezyum: Çeşitli önemli fonksiyonları olan temel bir diyet mineralidir. Magnezyum alımının kalp hastalıklarına karşı koruduğuna inanılmaktadır.Magnezyumun testosteron için ne kadar önemli olduğundan diğer makalelerimizde bahsetmiştik.

Ayrıca fıstık ezmemizin içine zengin resveratrol içeriğinden dolayı fıstığın kırmızı zarını da koyuyoruz.Resveratrol,kanser ve kardiyovasküler hastalık riskini azaltabilecek güçlü bir antioksidandır.(Ç) Resveratrolün bir antioksidandan fazlası olduğu bulunmuştur performans artırma takviyesi olarak kabul edilir. Resveratrol güçlü bir anti-enflamatuar görevi görür ve ayrıca östrojeni azaltırken testosteron düzeylerini de artırabilir.(K)

 

Tarçın:

Uzmanlar; tarçının erkek libidosunu artırmaya yardımcı olabileceğini düşünmektedir.Bunun arkasındaki düşünce, tarçının kanı ısıtması ve penis de dahil olmak üzere vücutta kan dolaşımının artmasını sağlamasıdır.

Zencefil:

Irak’ta Tikrit Üniversitesinde araştırmacılar infertil erkekler üzerinde zencefil takviyesinin sperm parametreleri ve hormonlar üzerinde etkilerini incelemişler işte araştırma sonuçları:

Sperm sayısı % 16 arttı
Sperm hareketinde artış % 47,3 kadar oldu
Sperm canlılığı yüzdesinde % 40,7 artış olmuştur
Zencefil neredeyse % 20 oranında testosteron seviyelerini yükseltti.
Zencefil tedavisinden sonra luteinize edici hormon seviyesi % 43,2 artmıştır.
Folikül uyarıcı hormon seviyesi % 17,6 artmıştır.(Ç)

Bu sonuçlar zencefil testis sağlığını iyileştirdiğini göstermektedir.

Zerdeçal:

Zerdeçal testosteron artırır mı?
Evet, Zerdeçal, testosteronun artmasına aşağıdaki 6 şekilde yardımcı olabilir.

Hücresel düzeyde östrojeni bloke eder (Ç) (Ç)
Karaciğerde kolesterolün işlenmesini arttırır (Ç) (Ç) (Ç)
D vitamini reseptörlerini aktive eder (Ç)
Yağ kaybını hızlandırır (Ç) (Ç)
Sağlıklı testis leydig hücre fonksiyonelliğini arttırır (Ç) (Ç)
İnsülin duyarlılığını arttırır (Ç) (Ç)

Vanilya:

Vanilyanın erkeklerde penise kan akışını arttırdığı bulunmuştur. Kokusu da uzun zamandır afrodizyak olarak kabul edilmiştir.

Karabiber:

Zerdalçalda bulunan bir madde olan kurkumin vücudunuz tarafından doğal olarak iyi emilemez.Bununla birlikte, son zamanlarda yapılan bir çalışmada karabiberin kurkumin (zerdeçal) emilimini % 2,000’den fazla arttırabildiği gösterilmiştir.Bu nedenle fıstık ezmemizin içine kurkumin emilini artırması için karabiber bulunmaktadır.(Ç)

Brezilya cevizi:

İtalya’daki Padua Üniversitesinde yapılan bir araştırma, selenyum bakımından düşük bir diyetin erkek kısırlığının önemli bir nedeni olabileceğini göstermiştir. Selenyum, sperm hücresinin oksidasyonunu (hasarı) önlemeye yardımcı olur, böylece sağlıklı spermlere sahip olma şansınızı arttırır.Selenyum erkeklerde testosteron seviyesini yükseltir,sperm üretimini ve hareketliliğini arttırır.Brezilya cevizleri sadece testosteronu artırmakla kalmazlar, aynı zamanda argininin bakımından da zengindir, bu da genital organlara giden kan seviyelerini arttırır.Araştırmalar, ayrıca yeterli miktarda selenyum tüketmenin prostat kanserine karşı koruyucu olduğunu göstermiştir.

 

Makedamya yağı:

Makadamya fındık yağı omega 7  palmitoleik asit açısından son derece zengindir.%17.3 oranında omega 7 ihtiva eder.Palmitoleik asit, Tip-2 diyabeti tedavi etme potansiyeline ve anti-kanser özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi yağı:

Bu belki de testosteron seviyelerini iyileştirmek için en iyi bitkisel gıda ve yağlardan biridir.Hindistan cevizi yağı yemek, enerjiyi arttırır . Hindistan cevizi yağının hazmı kolay olduğu için vücut enerjisini yükseltir. Bu nedenle, orta zincirli trigliseritlerin (MCT’ler) varlığı daha fazla enerji elde edilmesine yardımcı olur. Daha iyi enerji ve dayanıklılık , erkeklerde cinsel dürtüyü arttırır. Testosteron üretimi için gerekli olan temel enzimler 3-B-HSD ve 17-B-HSD’dir. Bunlar Hindistan cevizi yağında yüksektir. Ayrıca, Hindistan cevizi yağı yemek spermi daha sağlıklı yapar .Hindistan cevizi yağı, çok fazla antioksidan içerir. Antioksidanlar testislerde oksidatif stresi önler ve testosteron seviyelerini yükseltir . Hindistan cevizi yağı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan laurik asit içerir.Araştırmalar, erkek sıçanların Hindistan cevizi yağı tükettiğinde, testosteron üretimi için temel enzim seviyelerinin, soya fasulyesi veya üzüm çekirdeği yağı gibi yağları tüketen farelere kıyasla anlamlı derecede daha yüksek olduğunu göstermektedir. (Ç)

Sıkça Sorulan Sorular:

-Ürünün içerisinde koruyucu madde var mı?
İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamakta. Fabrika ürünü değildir, özel olarak üretiliyor.
-Ürünün içerisinde şeker, tuz, hidrojen yağı, koruyucu madde var mı?
Yoktur.
-Ürünler ne zaman üretiliyor?
Ürün sipariş aldıktan SONRA hazırlanıp, aynı gün çekilmiş fıstıklardan ve taze içeriklerden üretiliyor.
-Çocuklar için uygun mudur?
Taze, doğal ürünleri içerdiği ve hiçbir katkı maddesi olmaması sebebiyle her yaşa uygundur.
-Günde ne kadar tüketilmelidir?
Sporcular iki tatlı kaşığı egzersizden yarım saat önce, bir tatlı kaşığı egzersizden sonra; spor yapmayanlar ise kahvaltıdan ve öğle yemeğinde bir saat sonra birer tatlı kaşığı yiyebilirler.
-Son kullanma tarihi nedir ve nasıl saklanır?
Kavanoz açıldıktan sonra 6 ay, kavanoz açılmadan 1 yıldır. Serin ortamda saklayınız.
-Ödemeyi nasıl yapabilirim?
Sipariş vermek için Instagram hesabımıza özel mesaj gönderebilirsiniz:
https://www.instagram.com/testosterontr/

 

 

Author

20 Comments

 1. Fıstık ezmesi alıyordum sürekli fakat sizin sitenizi gördüm buradaki daha doğal ve içeriği oldukça ilgimi çekti

 2. Faruk Yılmaz Reply

  Güzel bir yazı olmuş gayet açıklayıcı. Emeğimize sağlık

 3. Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.Öğretici ve aydınlatıcı bilgilerinizin devamını dilerim.Kolay gelsin.

 4. Melih Kökçü Reply

  vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkür ederiz bilgilendirme güzel elinize saglık.

 5. Ürünler kaliteli ve lezzetli tavsiye ederim. ilk aldım sımdı 2.sıparısımı gececem bu hafta. firmaya teşekkür ederim

 6. verilmiş olan billgiler o kadar değerli ki herkese lazım olan gerekli olan bilgilerdir.makale çok iyi yazılmış mutlaka okumanız tavsiye olunur.

 7. Burak Kuşcu Reply

  fitness için kullanıyorum. gayet verimli bir ürün. herkesin muhakkak kullanması gerekiyor

 8. kuşadasi masaj Reply

  Yararlı olan tüm baharatlı ürünleri ve hakkındaki bilgileri vererek nasıl kullanılacağına kadar bilgilendirme yapmışsınız. Şok oldum bazı bilgileri şuan bu sayfadan öğrendim

 9. Yararlı olan tüm baharatlı ürünleri ve hakkındaki bilgileri vererek nasıl kullanılacağına kadar bilgilendirme yapmışsınız. Şok oldum bazı bilgileri şuan bu sayfadan öğrendim

 10. Fıstık ezmesi yerine sizin ürününüzü kullanmak çok çok iyi geldi, spor için birebir

 11. enes sivri Reply

  Ürünler kaliteli ve lezzetli tavsiye ederim. en yakın zamanda sipariş geçeceğim.

 12. CEM AYDIN Reply

  güzel bir ürün ayrıca verdiğiniz cevap için teşekkürler çok memnun kaldık ailecek

 13. pendik nakliyat Reply

  Gerçeken başarılı bir makale oluşturmuşsunuz zerdaçal ve zencefil favarim bitkisel tedavi yöntemleri say say bitmiyor.

 14. pendik nakliyat Reply

  makale çok guzel olmuş paylaşımınız için teşekkurler.

 15. Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim

 16. baya bir etkisi oldugu soylenıyor vücudu dinç tutoyrmus yakın zamanda sıparıs verecegım bende

 17. Gereken başarılı bir ürün oluşturmuşsunuz zerdeçal ve zencefil favorim

 18. MUSA NİZAM Reply

  mutlaka herkesin denemesi gerektiği efsane bir ürün olmuş herkese tavsiye ederim.

 19. urunlerınız harıka ve dogal hele fıstık ezmesı şahane kesınlıkle urun cesıtlılıgını artırmanız lazım

Write A Comment